首页 / 固定电感器 / TMPC 0503H-6R8MG-D
minImg
TMPC 0503H-6R8MG-D
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
型号:
TMPC 0503H-6R8MG-D
描述:
6.8 UH SHIELDED MOLDED INDUCTOR
库存 : 2000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 76.2Ohm Max
Series TMPC0503H
Inductance 6.8 µH