首页 / 固定电感器 / TMPC 0603HV-2R2MG-D
minImg
TMPC 0603HV-2R2MG-D
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
型号:
TMPC 0603HV-2R2MG-D
描述:
2.2 UH SHIELDED MOLDED INDUCTOR
库存 : 2000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 14A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
Series TMPC0603HV
Inductance 2.2 µH