首页 / 固定电感器 / TMPC 1265HPV-3R3MG-D
minImg
TMPC 1265HPV-3R3MG-D
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
型号:
TMPC 1265HPV-3R3MG-D
描述:
3.3 UH SHIELDED MOLDED INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 30A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 18 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 6.8Ohm Max
Series TMPC1265HPV-D
Inductance 3.3 µH