Microchip Technology
型号:
TN0702N3-G
封装:
TO-92-3
批次:
-
描述:
MOSFET N-CH 20V 530MA TO92-3
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.444
$1.444
25
$1.2065
$30.1625
100
$1.083
$108.3
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 200 pF @ 20 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 1.3Ohm @ 500mA, 5V |
| Product Status | Active |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1V @ 1mA |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 20 V |
| Power Dissipation (Max) | 1W (Tc) |
| Series | - |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 530mA (Tj) |
| Mfr | Microchip Technology |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 2V, 5V |
| Package | Bag |
| Base Product Number | TN0702 |