首页 / SCR / TN1605H-8G-TR
minImg
TN1605H-8G-TR
STMicroelectronics
型号:
TN1605H-8G-TR
封装:
D²PAK
描述:
16 A 800 V HIGH TEMPERATURE SCR
库存 : 1970
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Off State (Max) 1 µA
SCR Type Standard Recovery
Current - Hold (Ih) (Max) 30 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 8 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 10 A
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.55 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D²PAK
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mfr STMicroelectronics
Package Tape & Reel (TR)
Base Product Number TN1605
Current - On State (It (RMS)) (Max) 16 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 160A, 177A