TNPU06035K10AZEN00
Vishay Dale
型号:
TNPU06035K10AZEN00
封装:
0603
描述:
RES SMD 5.1KOHM 0.05% 1/10W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.05%
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 5.1 kOhms
Series TNPU e3
Power (Watts) 0.1W, 1/10W