TNPW06038K06FEEA
Vishay Dale
型号:
TNPW06038K06FEEA
封装:
0603
描述:
RES 8.06K OHM 1% 1/10W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 8.06 kOhms
Series TNPW e3
Power (Watts) 0.1W, 1/10W