TNPW080573R2BETA
Vishay Dale
型号:
TNPW080573R2BETA
描述:
RES 73.2 OHM 0.1% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 73.2 Ohms
Series TNPW
Power (Watts) 0.125W, 1/8W