Power Integrations
型号:
TOP234YN
封装:
TO-220-7B
批次:
-
描述:
IC OFFLINE SW FLYBACK TO220-7B
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.641
$2.641
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Topology | Flyback |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Breakdown | 700V |
| Product Status | Obsolete |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Supplier Device Package | TO-220-7B |
| Series | TOPSwitch®-FX |
| Power (Watts) | 75 W |
| Control Features | Frequency Control |
| Fault Protection | Current Limiting, Over Temperature, Over Voltage |
| Package / Case | TO-220-7 Formed Leads, 5 Leads |
| Frequency - Switching | 66kHz ~ 132kHz |
| Mfr | Power Integrations |
| Duty Cycle | 78% |
| Package | Tube |
| Output Isolation | Isolated |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | - |
| Base Product Number | TOP234 |