TPC15HM3/86A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
TPC15HM3/86A
封装:
TO-277A (SMPC)
描述:
TVS DIODE 12.1VWM 22VC TO277A
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 185°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 68.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 13.5V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-277A (SMPC)
Series Automotive, AEC-Q101, PAR®, eSMP®
Type Zener
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 22V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12.1V