Texas Instruments
型号:
TPPM0302DGN
封装:
8-HVSSOP
批次:
-
描述:
IC REG LIN 3.3V 400MA 8MSOP PWR
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Output Type | Fixed |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 400mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-HVSSOP |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Protection Features | Over Temperature, Reverse Polarity |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 1V @ 400mA |
| Package | Tube |
| Base Product Number | TPPM0302 |