TPS4000-48
TDK-Lambda Americas Inc
型号:
TPS4000-48
描述:
AC/DC CONVERTER 48V 4000W
Product Status Active
Efficiency 92%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, PMBus™, Remote On/Off, Remote Sense
Voltage - Input 350 ~ 528 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 13.03" L x 4.21" W x 3.32" H (331.0mm x 107.0mm x 84.4mm)
Number of Outputs 1
Series TPS4000 (4080W)
Current - Output 1 83.3 A
Power (Watts) 4000W