Texas Instruments
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 45A |
| Product Status | Obsolete |
| Series | - |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 125kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Board Type | Fully Populated |
| Voltage - Output | 1.3V ~ 3.5V |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Texas Instruments |
| Utilized IC / Part | TPS5210 |
| Voltage - Input | 4.5V ~ 13V |
| Base Product Number | TPS521 |