Texas Instruments
型号:
TPS54110EVM-044
封装:
-
批次:
-
描述:
EVAL MODULE FOR TPS54110-044
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 1.5A |
| Product Status | Obsolete |
| Series | SWIFT™ |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 700kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Board Type | Fully Populated |
| Voltage - Output | 1.5V |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Texas Instruments |
| Utilized IC / Part | TPS54110 |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 3V ~ 6V |
| Base Product Number | TPS541 |