Texas Instruments
型号:
TPS62088EVM-814
封装:
-
批次:
-
描述:
EVAL BOARD FOR TPS62088
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 3A |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | - |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Note | - |
| Board Type | Fully Populated |
| Voltage - Output | 1.8V |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Texas Instruments |
| Utilized IC / Part | TPS62088 |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 2.4V ~ 5.5V |
| Base Product Number | TPS62088 |