Texas Instruments
型号:
TPS62871QWRXSRQ1
封装:
16-VQFN (2.55x3.55)
批次:
-
描述:
IC REG BUCK PROG 9A 16VQFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.1895
$4.1895
10
$3.762
$37.62
25
$3.5568
$88.92
100
$3.08256
$308.256
250
$2.92448
$731.12
500
$2.624128
$1312.064
1000
$2.21312
$2213.12
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Programmable |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| Current - Output | 9A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 3.35V |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-VQFN (2.55x3.55) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 0.4V |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 16-TFQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 1.5MHz, 2.25MHz, 2.5MHz, 3MHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.4V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | TPS62871 |