TPS71921-22DRVT
Texas Instruments
型号:
TPS71921-22DRVT
封装:
6-WSON (2x2)
描述:
IC REG LIN 2.1V/2.2V 200MA 6WSON
库存 : 500
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 160 µA
PSRR 63dB ~ 44dB (100Hz ~ 1MHz)
Voltage - Input (Max) 6.5V
Output Type Fixed
Current - Output 200mA
Number of Regulators 2
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 250 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-WSON (2x2)
Series -
Control Features Enable
Package / Case 6-WDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.1V, 2.2V