TPS71926-15DRVR
Texas Instruments
型号:
TPS71926-15DRVR
封装:
6-WSON (2x2)
描述:
IC REG LIN 2.6V/1.5V 200MA 6WSON
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 160 µA
PSRR 63dB ~ 44dB (100Hz ~ 1MHz)
Voltage - Input (Max) 6.5V
Output Type Fixed
Current - Output 200mA
Number of Regulators 2
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 250 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-WSON (2x2)
Series -
Control Features Enable
Package / Case 6-WDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.6V, 1.5V