Texas Instruments
型号:
TPS7333QP
封装:
8-PDIP
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 8DIP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.344
$3.344
10
$3.0001
$30.001
25
$2.8367
$70.9175
100
$2.458315
$245.8315
250
$2.332288
$583.072
500
$2.092736
$1046.368
1000
$1.764967
$1764.967
2500
$1.676712
$4191.78
5000
$1.61368
$8068.4
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Output Type | Fixed |
| PSRR | 51dB ~ 49dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 10V |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 500mA |
| Current - Supply (Max) | 550 µA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Series | - |
| Control Features | Enable, Reset |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.4V @ 500mA |
| Package | Tube |
| Base Product Number | TPS7333 |