首页 / 钽电容器 / TPSA225K025H2500
minImg
TPSA225K025H2500
KYOCERA AVX
型号:
TPSA225K025H2500
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP TANT 2.2UF 10% 25V 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.5Ohm @ 100kHz
Series TPS
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.2 µF