首页 / 钽电容器 / TPSD107K020R0085V
minImg
TPSD107K020R0085V
KYOCERA AVX
型号:
TPSD107K020R0085V
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP TANT 100UF 10% 20V 2917
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 85mOhm @ 100kHz
Series TPS
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 µF