首页 / 钽电容器 / TPSD107M016H0100
minImg
TPSD107M016H0100
KYOCERA AVX
型号:
TPSD107M016H0100
描述:
CAP TANT 100UF 20% 16V 2917
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 µF