TPSMB20A-VR
Littelfuse Inc.
型号:
TPSMB20A-VR
封装:
DO-214AA (SMBJ)
描述:
TVS DIODE 20VWM 32.4V DO214AA TR
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series Automotive, AEC-Q101, TPSMB-VR
Type Zener
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V