首页 / 钽电容器 / TPSV157M020S0080
minImg
TPSV157M020S0080
KYOCERA AVX
型号:
TPSV157M020S0080
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP TANT 150UF 20% 20V 2924
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code V
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm @ 100kHz
Series TPS
Type Molded
Package / Case 2924 (7361 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 150 µF