Eaton - Electronics Division
型号:
TR/0603FA2-R
封装:
-
批次:
-
描述:
FUSE BRD MNT 2A 32VAC 32VDC 0603
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.6935
$0.6935
5
$0.6745
$3.3725
10
$0.6536
$6.536
50
$0.55005
$27.5025
100
$0.45657
$45.657
250
$0.415112
$103.778
500
$0.35283
$176.415
1000
$0.311324
$311.324
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Melting I²t | 0.0491 |
| Response Time | Fast Blow |
| DC Cold Resistance | 0.051 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | CSA, UL |
| Current Rating (Amps) | 2 A |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 35A |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W x 0.019" H (1.60mm x 0.81mm x 0.48mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | CHIP™ 0603FA |
| Voltage Rating - DC | 32 V |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Voltage Rating - AC | 32 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |