Eaton - Electronics Division
型号:
TR2/1025FA10-R
封装:
-
批次:
-
描述:
FUSE BRD MT 10A 250VAC 60VDC SMD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.653
$1.653
5
$1.5713
$7.8565
10
$1.4934
$14.934
50
$1.20498
$60.249
100
$1.021535
$102.1535
250
$0.995372
$248.843
500
$0.838223
$419.1115
1000
$0.746538
$746.538
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | - |
| Melting I²t | 457 |
| Response Time | Fast Blow |
| DC Cold Resistance | 0.0076 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | CSA, UL |
| Current Rating (Amps) | 10 A |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 50A |
| Size / Dimension | 0.405" L x 0.109" W x 0.109" H (10.29mm x 2.77mm x 2.77mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | BRICK 1025FA |
| Voltage Rating - DC | 60 V |
| Package / Case | 2-SMD, Square End Block |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |