TR20FBD47R0
Stackpole Electronics Inc
型号:
TR20FBD47R0
封装:
TO-220
描述:
RES 47 OHM 1% 20W TO220
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.810" (20.58mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220
Resistance 47 Ohms
Series TR
Power (Watts) 20W