首页 / 钽电容器 / TR3B157K004C0500
minImg
TR3B157K004C0500
Vishay Sprague
型号:
TR3B157K004C0500
描述:
CAP TANT 150UF 10% 4V 1411
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.11mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm
Series TANTAMOUNT®, TR3
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 150 µF