Littelfuse Inc.
型号:
TR600-150F-EX-2
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
PTC RESET FUSE 250V 150MA RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.1875
$1.1875
5
$1.1533
$5.7665
10
$1.07825
$10.7825
50
$0.89262
$44.631
100
$0.74385
$74.385
250
$0.725192
$181.298
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Max | 250V (600V Int) |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 150 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.496" (12.60mm) |
| Approval Agency | CSA, UL |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Current - Max | 40 A |
| Size / Dimension | 0.532" Dia x 0.236" T (13.50mm x 6.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max) | 22 Ohms |
| Series | PolySwitch®, TR600 |
| Type | Polymeric |
| Thickness (Max) | - |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Resistance - Initial (Ri) (Min) | 6 Ohms |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Current - Trip (It) | 300 mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Time to Trip | 8 s |