TRC-075S105ST
Thomas Research Products
型号:
TRC-075S105ST
描述:
LED DRIVER CC AC/DC 36-72V 1.05A
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cULus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.91" L x 2.66" W x 1.44" H (150.0mm x 67.5mm x 36.5mm)
Product Status Obsolete
Weight 1.7 lbs (771.1 g)
Current - Output (Max) 1.05A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series TRC-075 (75W)
Power (Watts) 75 W
Type Constant Current
Efficiency 89%
Voltage - Output 36 ~ 72V