TS19718B0000G
Amphenol Anytek
型号:
TS19718B0000G
描述:
TERM BLOCK PLUG 19POS 270DEG 5MM
用户指南
Insulation Height 1.024" (26.01mm)
Contact Tail Length -
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Material Flammability Rating UL94 V-0
Header Orientation -
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Current - UL 15 A
Screw Size M3
Mfr Amphenol Anytek
Plug Wire Entry 270°
Contact Material Phosphor Bronze
Features Retention Latches (Non-Wire Side)
Wire Gauge or Range - mm² 0.34-2.5mm²
Wire Gauge or Range - AWG 12-24 AWG
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Positions 19
Positions Per Level 19
Torque - Screw 0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Termination Style Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Color Gray
Wire Strip Length 6-7mm
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC -
Series TS
Type Plug, Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.197" (5.00mm)