TS20P06GH
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
TS20P06GH
封装:
TS-6P
描述:
BRIDGE RECT 1P 800V 20A TS-6P
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Peak Reverse (Max) 800 V
Diode Type Single Phase
Mounting Type Through Hole
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package TS-6P
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 800 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case 4-SIP, TS-6P
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 20 A
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) 20 A