TS25P03G C2G
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
TS25P03G C2G
封装:
TS-6P
描述:
BRIDGE RECT 1P 200V 25A TS-6P
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Peak Reverse (Max) 200 V
Diode Type Single Phase
Mounting Type Through Hole
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package TS-6P
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 200 V
Series -
Package / Case 4-SIP, TS-6P
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 25 A
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) 25 A