Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
TS2937CZ50 C0G
封装:
TO-220
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 5V 500MA TO220
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.9475
$1.9475
10
$1.75275
$17.5275
25
$1.65376
$41.344
100
$1.409135
$140.9135
250
$1.323122
$330.7805
500
$1.157746
$578.873
1000
$0.959272
$959.272
2500
$0.893114
$2232.785
5000
$0.860035
$4300.175
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Output Type | Fixed |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | 26V |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 500mA |
| Current - Supply (Max) | 25 mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Series | - |
| Control Features | Current Limit |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Voltage, Thermal Shutdown, Transient Voltage |
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.7V @ 500mA |
| Package | Tube |
| Base Product Number | TS2937 |