Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
TS6K60
封装:
TS4K
批次:
-
描述:
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 6A TS4K
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.159
$1.159
10
$0.94905
$9.4905
100
$0.738245
$73.8245
500
$0.625784
$312.892
1000
$0.50976
$509.76
2000
$0.479883
$959.766
5000
$0.457026
$2285.13
10000
$0.435936
$4359.36
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 600 V |
| Diode Type | Single Phase |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TS4K |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | 4-SIP, GBL |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 2 A |
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 6 A |
| Base Product Number | TS6K60 |