首页 / 针座,公插针 / TSM-107-01-TM-DV-014-P-TR
minImg
TSM-107-01-TM-DV-014-P-TR
Samtec Inc.
型号:
TSM-107-01-TM-DV-014-P-TR
描述:
CONN HEADER SMD 14POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness - Mating -
Style Board to Board or Cable
Features Pick and Place
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 14
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)