首页 / 针座,公插针 / TSM-108-01-L-DV-016
minImg
TSM-108-01-L-DV-016
Samtec Inc.
型号:
TSM-108-01-L-DV-016
描述:
CONN HEADER SMD 16POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Style Board to Board or Cable
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 16
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)