TSM085N03PQ33
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
TSM085N03PQ33
封装:
8-PDFN (3.1x3.1)
描述:
30V, 52A, SINGLE N-CHANNEL POWER
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 817 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 14.3 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8.5mOhm @ 13A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package 8-PDFN (3.1x3.1)
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Power Dissipation (Max) 2.3W (Ta), 37W (Tc)
Series -
Package / Case 8-PowerWDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 13A (Ta), 52A (Tc)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V