TSM60NC196CI C0G
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
TSM60NC196CI C0G
封装:
ITO-220
描述:
600V, 20A, SINGLE N-CHANNEL POWE
库存 : 4000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1535 pF @ 300 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 39 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 196mOhm @ 9.5A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 1mA
Supplier Device Package ITO-220
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Power Dissipation (Max) 70W (Tc)
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 20A (Tc)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V