首页 / 触摸开关 / TSM9W-3.1C-160-TR
minImg
TSM9W-3.1C-160-TR
E-Switch
型号:
TSM9W-3.1C-160-TR
品牌:
E-Switch
描述:
SWITCH TACT SPST-NO 50MA 12V
用户指南
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle -
Product Status Active
Operating Force 160gf
Actuator Orientation Top Actuated
Mfr E-Switch
Illumination Non-Illuminated
Features Washable
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 12VDC
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Switch Travel -
Actuator Height off PCB, Vertical 3.10mm
Termination Style Gull Wing
Actuator Type Standard
Outline 6.30mm x 6.20mm