TSP15H150S
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
TSP15H150S
封装:
TO-277A (SMPC)
描述:
DIODE SCHOTTKY 150V 15A TO277A
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-277A (SMPC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 µA @ 150 V
Series -
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 840 mV @ 15 A
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 15A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C