Samtec Inc.
型号:
TSSH-110-01-S-D-RA
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN HEADER R/A 20POS 2.54MM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.9755
$5.9755
10
$5.42355
$54.2355
100
$4.77831
$477.831
500
$4.061554
$2030.777
1000
$3.46427
$3464.27
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation Height | 0.290" (7.37mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | End Shrouds |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Length - Mating | 0.230" (5.84mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 20 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Series | TSSH |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Number of Positions Loaded | All |
| Contact Length - Post | 0.090" (2.29mm) |
| Shrouding | Unshrouded |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tube |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | TSSH-110 |