Samtec Inc.
型号:
TSW-104-08-G-D-RA
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN HEADER R/A 8POS 2.54MM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.311
$1.311
10
$1.18655
$11.8655
25
$1.11378
$27.8445
50
$1.06533
$53.2665
100
$1.016975
$101.6975
250
$0.920132
$230.033
500
$0.847476
$423.738
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation Height | 0.219" (5.56mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 10.0µin (0.25µm) |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Length - Mating | 0.230" (5.84mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 8 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Contact Finish Thickness - Post | 3.00µin (0.076µm) |
| Series | TSW |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Number of Positions Loaded | All |
| Contact Length - Post | 0.090" (2.29mm) |
| Shrouding | Unshrouded |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bulk |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | TSW-104 |