TSW-107-23-L-S
Samtec Inc.
型号:
TSW-107-23-L-S
描述:
CONN HEADER VERT 7POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 7
Contact Finish Thickness - Post -
Series TSW
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating -
Insulation Color Black
Contact Finish - Post Tin
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.115" (2.92mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.445" (11.30mm)