Samtec Inc.
型号:
TSW-116-14-T-S
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.292
$1.292
10
$1.1704
$11.704
25
$1.09896
$27.474
50
$1.05127
$52.5635
100
$1.00358
$100.358
250
$0.907972
$226.993
500
$0.836304
$418.152
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation Height | 0.100" (2.54mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Length - Mating | 0.320" (8.13mm) |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 16 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Series | TSW |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Number of Positions Loaded | All |
| Contact Length - Post | 0.110" (2.79mm) |
| Shrouding | Unshrouded |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bulk |
| Overall Contact Length | 0.530" (13.46mm) |
| Base Product Number | TSW-116 |