TSZU52C22 RGG
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
TSZU52C22 RGG
封装:
0603
描述:
DIODE ZENER 22V 150MW 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 0603
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 17 V
Series -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Power - Max 150 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22 V
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms