TUHS5F12
Cosel USA, Inc.
型号:
TUHS5F12
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 5W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.13" L x 0.69" W x 0.50" H (28.7mm x 17.5mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 450mA
Number of Outputs 1
Series TUH (5W)
Power (Watts) 5 W
Type Enclosed
Line Regulation 48mV
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 82%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Universal Input
Load Regulation 100mV
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC