TV02W400-G
Comchip Technology
型号:
TV02W400-G
封装:
SOD-123
描述:
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SOD123
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 44.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Series -
Type Zener
Package / Case SOD-123
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40V