TVX1E221MAD1LV
Nichicon
型号:
TVX1E221MAD1LV
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 25V AXIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.630" L (8.00mm x 16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 280 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TVX
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 420 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF