TVX1H330MAD1LS
Nichicon
型号:
TVX1H330MAD1LS
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 50V AXIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.248" Dia x 0.630" L (6.30mm x 16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 110 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 220 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF